Służba zdrowia z Ukraina w tle

   Czemu nie lubię Ukrainy i Ukraińców w sumie z kilku powodów. Szeroko rozumiany wschód uosabia wszystko czym się brzydzę; korupcja, nepotyzm, bieda, bród, AIDS, alkoholizm itd. Ukraina to zaś część tego wschodu i ten wschód pcha się do naszego Polskiego grajdołka. Przez chwilę wszyscy baliśmy się, że będzie tam wojna domowa i naszej gospodarce się dostanie. Giełda i tak oberwała już po tej lekkiej zadymie, a co by było gdyby się rzeczywiście za łby z ruskimi wzięli?! Mnie oprócz widma kryzysu, a więc i pogłębienia wszelkich patologii (tak się zawsze dzieje kiedy jest źle i ludzie są bez pracy, kasy i zajęcia) przeraziło jeszcze jedno. Nasz rząd radośnie ogłosił, że polskie szpitale przyjmą bojowników z majdanu i kogo tam się jeszcze da żeby leczyć w ramach bratniej pomocy. Co to kurwa drugi wielki finał WOŚP czy jak!?
    W Polsce czeka się po kilka lat żeby zrobić operację ratującą życie. Nie ma na leki, personel placówki, gdzie nie gdzie wali się nawet na podstawowych lekach i opatrunkach (sam musiałem swoje proszki do szpitala wozić bo szpital nie ma, a i opatrunki się zdarzało mieć swoje), a tu co nagle dla Ukraińców miejsce, którzy w dodatku sami sobie Janukowycza wybrali. Ja rozumiem pomoc humanitarną, posłać tam co potrzeba. Pieniądze to już raczej nie bo znikną po drodze (u nas się robi wały, a co dopiero za bugiem), ale robienie kosztem własnych obywateli i ich zdrowia komuś prezentów, żeby zaistnieć i uzbierać kilka punktów wyborczych, to jest gruba przesada. Strzelają do siebie- fajnie to niech się leczą sami, tym bardziej, że w świetle ostatnich wydarzeń to nie wiadomo dokładnie kto w tym całym bałaganie właściwie strzelał i dla czego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>