Bo liczą się słupki

   W sejmie są rodzice niepełnosprawnych dzieci i protestują, bo żądają więcej kasy za opiekę nad swoimi dziećmi. Czemu żądają, bo dostają lekko ponad 800 zł na całodobową opiekę nad tymi dziećmi. Całodobowa czyli koniec z pracą, a siebie i dzieciaka trzeba utrzymać. Tylko za co?
   My niepełnosprawni nigdy się nie domagamy. Nie robimy jaj pod sejmem jak górnicy, hutnicy, rolnicy, policjanci i inni siedzimy cicho i bierzemy co dają- ochłapy z pańskiego stołu. Nie mamy tyle zdrowia i takiej siły przebicia, żeby palić opony, kuć chodniki i dla tego nikt nas nie słucha i nikt się z nami nie liczy. Dodatkowo próbuje się nas przedstawić jako wrzód na dupie społeczeństwa. Wystarczy poczytać wielkich „ekonomistów” i „liberałów” z onetu czy interii. To co tam się wypisuje, to istna makabra, że czemu dawać kasę na bezproduktywnych. Oni i tak nie wyzdrowieją i nie wniosą nic do gospodarki. Myśląc w ten sposób czemu daje się narkomanom, alkoholikom czy cyganom. Swoją drogą jeśli nie chcesz dać i pomóc to weź pistolet lub nóż i skończ cierpienie takiego dziecka czy osoby dorosłej. Nie!!! No pewnie najlepiej patrzeć jak ktoś się męczy i zdycha zamiast wziąć na siebie odpowiedzialność (ranne czy chore zwierzę się usypia- w Polsce nie ma eutanazji, jest za to obrona zarodków ale  już w ciąży i potem radź se sam lub zdychaj tylko tak żebyś widoku nie psuł), a ponoć żyjemy w społeczeństwie obywatelskim. Żeby było tego mało to puszcza się na tych rodziców jeszcze legendarną i lubianą, wzbudzającą matczyne uczucia Henrykę Bochniarz. Kto jak nie grzmiąca na złych niedobrych rodziców Henia Bochniarz bardziej im dopierdoli w opinii medialnej. Wiele z tych dzieci w sejmie na podłodze ma warunki lepsze niż w domu (bo chuja im państwo daje) i do kurwy nędzy z kim ci „nieodpowiedzialni” rodzice mieli zostawić dzieci, żeby przyjechać i domagać się tego co im się od trzech lat obiecuje.
   Gro z tych nieproduktywnych, o których tak chętnie rozpisują się forowi mędrcy chętnie by zapłaciło PIT, CIT, VAT… srat i co tam jeszcze, naszemu złodziejskiemu państwu, ale do tego potrzebna im pomoc i odrobina dobrej woli rządzących. Większość z nich umie wyjść na plus  lub przynajmniej generuje mniejsze straty jeśli się im pomoże. Ich pech polega na tym, że jest ich za mało i za dużo zarazem. Za mało, żeby się opłacało coś dać żeby słupki od ich głosów wzrosły, za dużo, żeby załatwić sprawę jednym milionem czy dwoma i zamieść sprawę pod dywan, a kasę trzeba rzucić innym co by słupki rosły.
Wróćmy jednak do opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi opieka rodzica czy innych bliskich jest lepsza i tańsza niż DPS (Dom Pomocy Społecznej). Do DPS jeszcze zdążą te dzieciaki jak i dorośli trafić oraz kilku z tych co na nas na forach plują, też- w końcu nie zawsze się jest młodym pięknym i zdrowym. Więc czemu nie można dać tym ludziom najniższej krajowej ich jest tak mało, że budżetem to nie zachwieje. Będzie miej kasy na uchodźców z Ukrainy trudno chyba w Polsce polscy obywatele powinni mieć pierwszeństwo. Przed uchodźcami i obywatelami innych państw. Czy tylko ja sądzę, że to pojebany tok myślenia?! Czy też jak normalni powinienem psioczyć na okradających mnie kaleków, nauczycieli… a potem na kogo ? Pielęgniarki czy może od razu na policję lub wojsko?! Sam już nie wiem wybór wielki. Jedno wiem na pewno podzielonym i skłóconym społeczeństwem w się świetnie rządzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>