Duda a nóż się uda- zajączek prezesa idzie po swoje.

W pon obudziliśmy się z nowym prezydentem. TVN , TVP , GW i inne media mainsteamowe ogłosiły żałobę narodową. Ja z właściwą sobie złośliwością człowieka, który już jest bliżej tamtego niż tego świata czekałem czy pokażą czarną wstążkę obok znaczka TVN i czy flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Aż tak daleko nie poszli decydenci, ale winni „morderstwa” na demokracji się znaleźli szybko. To głupie i oczadziałe społeczeństwo, jakiś „profesor- klakier” PO z rozwichrzonym siwym łbem twierdził uparcie u Lisa, że winą za to, że państwo się rozwija w tak kulawy sposób należy obarczyć społeczeństwo, które nie komunikuje się z rządzącymi. Siedzę patrzę słucham przecieram oczy i myślę sobie prof. przed nazwiskiem NIC już nie znaczy w tym kraju. Kto che może sobie „kupić” takiego eksperta- profesora z bożej łaski. Etos naukowca na długo w tym kraju poszedł do piachu.

Zajączek Kaczyńskiego idzie po swoje.

Zajączek Kaczyńskiego idzie po swoje.

Wybrali Dudę. Wcześniej ze złości i bezradności głosowali na Kukiza. Nasze elity zamiast pokory winią społeczeństwo. To się nazywa arogancja, zadufanie i buta. Nie da się w kółko straszyć Jarkiem niczym bobołakiem i robić heheszki z ciemnego luda. Mnie mama też straszyła kondorem z zoo i psem sąsiadów. Pies zdechł, a od kondora w końcu byłem większy i pokapowałem, że jest daleko i w klatce w zoo. Podobnie z ludźmi oni też nie będą się bali w kólko tego samego, że przyjdzie zły Jarek i… każe im iść… na mszę!?- i tak większość co niedziela idzie. Albo co gorsza zamknie kogoś… z PO :). A niech zamyka, ludzie sami by zamknęli chętnie :).

Czemu PO i ta tak zwana Polska racjonalna przegrała? Bo przez 8 lat nie zrobili nic z tego co zapowiedzieli. Budowa stadionów i małych boisk do gały oraz autostradek w dodatku płatnych to nie do końca to czego oczekiwali ludzie i co było obiecane. Tym bardziej, że pomimo spadków cen ropy benzyna jest dalej u nas windowana sztucznie akcyzą w górę. Więc za co jeździć po tych autostradkach?! O podatkach, wałkach i leżeniu do góry brzuchem z lenistwa nawet nie wspominam. PO nie odrobiło lekcji z Millera, który rządził niemal samodzielnie i jedyne co zrobił to cofnął 3/4 reform AWS-u i dowalił podatek Belki. Jednym słowem ludzie zaciskać pasa mieli dość. Tym bardziej bezcelowo i bezsensownie. Skoro nie ma reform to znaczy, że jest dobrze, a skoro jest dobrze po co zaciskać pasa? Po co płacić stale rosnące podatki, tym bardziej, że nie płacą ich wszyscy. Więc odpowiedź nasuwa się sama ktoś nas dyma i to ostro. A skoro tak to pora zrobić cokolwiek żeby pokazać, że my też potrafimy się odgryźć. I BUM DUDA PREZYDENTEM! :)

Największym przegranym obecnych wyborów jest jednak nie Bronek i PO. Największym przegranym jest prezes Jarosław. Wyobraźcie sobie taki oto przebieg wydarzeń. Prezes szuka kandydata, który jest na tyle ok, że zrobił by wynik i dał wiatru w żagle partii żeby na jesieni mieć większość może i nawet absolutną. Kandydat musi jednak być na tyle słaby, żeby nie zagrozić prezesowi. Prezes na tzw. „zająca” wypuszcza polityka z drugiego szeregu człowieka znikąd mało znanego- Andrzeja Dudę. Kampania ładnie idzie prezes nie szczędzi grosza. Dudabus robi kilometry konwencje przypominają te z USA. Druga tura fascynująca tym bardziej, że pierwszą zając wygrywa niespodziewanie. Wszyscy jednak włącznie z prezesem Jarosławem myślą wynik będzie o włos, ale nie ma bata… No i mamy 24 maja wyniki sondażowe i… o K….!!!!!!! Zając dobiegł do mety zanim gajowy go upolował. Jak słusznie pisze Meller na swoim blogu; Duda jest jedynym politykiem, który jest namaszczony przez prezesa i którego prezes nie może odwołać. :) Wiecie co do dla Jarka, który nie startował bo się bał, że przegra z Bronkiem, wygrana Dudy? Dudy- zająca od wyniku. Młodego zająca (43 lata), który zrobił to czego nie udało dokonać się staremu lisowi- prezesowi i niespodziewanie ma szansę wyrosnąć na lidera. Jej, uwierzcie, ja jak o tym myślę ,jak Jarka dupa o Dudę boli to aż mi się ze śmiechu łzy do oczu cisną. To nie Bronek i nie świecznik PO ma największy zgryz. Ten, którego najbardziej dobił wynik to Jarosław.

Ja sądzę, że Duduś się wypnie na prezesa. Jeszcze nie teraz. Zacznie się za pół roku. Zdziwi się prezes, choć może i nie. Ale jedno pewne wypinka jeśli nastąpi to dobrym skutkiem dla nas szaraczków :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>